Az intézmény neve: Budapest Főváros XIII. Kerület Önkormányzat Egyesített Óvoda 
Címe: 1138 Budapest, Karikás F. u. 12.
Az intézmény vezetője: Kautzky Lászlóné (Kati)
Tagóvoda neve és címe: Budapest Főváros XIII. Kerület Önkormányzat Egyesített Óvoda Mese Tagóvodája
1139 Budapest, Esküvő-köz 4.
Tagóvoda-vezető: Kovács Béláné (Gabi)
A település bemutatása
mese_ovi_epulet.jpg

Angyalföld Budapest legdinamikusabban fejlődő kerülete. Nagyon szép, árnyas, forgalomtól elzárt helyen, élhető, kellemes környezetben van az óvodánk, egy 1960-ban épült lakótelep és egy családi házas övezet határán.

Önkormányzatunk nagy figyelmet fordít intézményeire. Legnagyobb örömükre, mivel növekszik a lakosság száma, új óvodákat, és bölcsődét építettek a kerületben, melyeket a napokban adnak át.

A 10 éves fejlesztési tervüknek megfelelően sorra szépülnek a gyermekintézmények. Az elmúlt 10 évben majdnem teljesen megújult a mi óvodánk is. Most készülünk az 50. születésnapunk megünneplésére, melyet november 6-án a József Attila Művelődési Központban tartunk majd, és 350 vendéget várunk.

Az óvoda által ellátott feladatok
Óvodai nevelés, ellátás, melyhez kapcsolódóan ellátjuk az alábbi feladatokat:
– A sajátos nevelési igényű gyermekek óvodai nevelése, ellátása;
– egyéb oktatást kiegészítő tevékenység;
– esélyegyenlőség és egyenlő bánásmód megvalósulását célzó tevékenységek és programok, a hátrányos helyzetű gyermekek, fiatalok és családok életminőségét javító programok;
– generációs feladatok;
– gyermek és ifjúsági ügyek;
– a gyermeki jogok érvényre juttatásával összefüggő feladatok;
– a gyermekek és fiatalok környezet és egészségtudatos gondolkodásának fejlesztését segítő programok;
– óvodai intézményi étkeztetés.
Óvodai nevelési programunk

A Tagóvoda az Egyesített Óvoda Helyi Programja alapján, sajátos nevelési gyakorlata, Zilahi–Stöckert:
„Óvodai nevelés játékkal, mesével” című program adaptációja

Kiemelt fontosságú számunkra a folyamatos napirend, a játék, az óvónő által kívülről mondott mese, és a kupaktanács, gyermekeink kommunikációs készségének fejlesztése céljából. Ezek szolgálják leghatékonyabban a gyermek személyiségének fejlesztését. A zenei nevelést és a testnevelést hagyományainknak megfelelően építettük be a programba. Komplexitásra törekszünk a tervező és a gyakorlati munkában egyaránt. A „követve vezetés” eljárásait alkalmazva a gyermekek érdeklődésére, aktivitására építünk. Valljuk, mi is, hogy az óvodáskorban sok minden elkezdődik, de semmi nem fejeződik be, a kisgyermek igénye: „Keveset, lassan, jót, gyakran ismételve” (Zilahi Józsefné)

foglalkozas.jpg  csoportszoba.jpg
Óvodai csoportjaink
7 óvodai csoport. Minden szervezési forma megtalálható, de többnyire részben osztott csoportokat szervezünk.

Óvodapedagógusok további végzettségei
3 fő tanügyigazgatási szakértő, 2 fő óvodai menedzser, 1 fő drámapedagógus, 1 fő grafológus szaktanácsadó, 3 fő fejlesztőpedagógus, 1 fő népi játszóház-vezető

tanusitvany_atadasa.jpg
Óvodai ünnepeink
Szüret, Idősek Napja (két Idősek Klubja tagjait köszöntjük, és a nyugdíjas kollégákat), Mikulás, Farsang, Nőnap (Idősek Klubjában is), Március 15., Kiszézés, Gergely-járás, Húsvét, Kerékpárverseny, Iskolába menők búcsúztatója, nagyok búcsúja, (őszi és tavaszi óvodai kirándulás, „erdei óvoda”, nyári tábor)

Családi rendezvényeik
Kézműves délutánok, Adventi Vásár, Karácsony, Anyák Napja, Apák Napja, Családi kirándulások, Gyermek Nap

tornaszoba.jpg udvar.jpg
Pályázati sikereink
Udvari játék telepítése, Kulturális programok, nyári tábor, az elnyert összeg: közel 1 millió Ft.
Korábbi években átlag 1,5 milliót nyertünk a pályázatokon

 

 

Kategória: Egyéb