Szeretettel várjuk Önt és kollégáit őszi akkreditált továbbképzésünkre, ahol megismerheti az óvodai tehetséggondozás minden apró részletét.
Akkreditációs lajtromszám: 100 004/273/2011.
A továbbképzés célja: A képzésben részt vevő pedagógusok ismerjék meg: az óvodáskori tehetséggondozás életkorhoz igazodó jellemzőit, pszichológiai, pedagógiai módszerek lehetőségeit az óvodás tehetségazonosításában és fejlesztésében. Legyenek képesek: a képzés elméleti és gyakorlati ismereteinek birtokában óvodai tehetség projektek készítésére a közös munkában nyert tapasztalataik és projektmunkájuk bemutatására
A program rövid összefoglalása: A program résztvevőinek lehetősége lesz megismerni a tehetséggondozás elméleti és gyakorlati ismereteit. Az óvodáskorú gyermekek életkori sajátosságainak megismerésével, valamint a projektmódszer alkalmazásának lehetőségeivel könnyebben tudják fejleszteni az óvodáskorú gyermek tehetségcsiráit. A képzésben részt vevők kiemelt képzésben részesülnek a különböző elméleti és gyakorlati ismeretek komplex értelmezés és alkalmazása elsajátítására. A különböző szakmai területek, valamint társterületek segítségével megismerik a projekt mint egyéni, kiscsoportban alkalmazható módszer jelentőségét, valamint bekapcsolását a tehetségazonosításban és fejlesztésben. A különböző más munkaterületen dolgozó pedagógusok, a tehetséggondozásban közös munkakapcsolatot létesítenek az óvodáskorú gyermekek tehetséggondozása érdekében. A projekt gyakorlati megvalósításához megtapasztalják a problémakör elsajátítását, a projekt tervének elkészítését, azoknak a forrásoknak feltárását és alkalmazását, melyek egy téma feldolgozásához feltétlenül szükségesek. Az elméleti és gyakorlati ismeretek segítségével lehetővé válik az óvodáskori tehetségígéretek motivációjának, kíváncsiságának, érdeklődésének fenntartása és ösztönzése. Önálló projektmunkák bemutatásával gazdagítják egymást tapasztalataik megszerzésében, megtartásában. Az óvodapedagógus nemcsak óvodásai, hanem saját tapasztalatait is rendszerezi, hasznosítja más ismeretanyag feldolgozásában.
A továbbképzés indokoltságának, szükségességének bemutatása
Az óvodapedagógusok a projektmódszer ismeretében és alkalmazásával jobban tudják a különböző képességterületet differenciáltan foglalkoztatni. A tematikai egységek és a hozzájuk tartozó módszerek, munkaformák rövid összefoglalása Egyéni és kiscsoportos munkaformák, önálló projektkészítés A továbbképzés specialitásainak kiemelése során fontos, hogy a gyakorlati fejlesztés pedagógiai módszerei, eszközei mellett lehetőség van a projekt széles körű alkalmazására. Az ellenőrzés, értékelés módja, gyakorisága, a tanúsítvány kiadásának feltételei A tematikai egységenkénti értékelés visszajelzés jellegű, kritérium az aktív részvétel.
A projektmunkából azt kívánjuk megállapítani, hogy a résztvevők milyen szinten sajátították el az alábbi szakmai területeket: a tehetség fejlődését befolyásoló tényezők, tehetségpedagógiai, -pszichológiai ismeretek, a fogalmak ismerete és pontos használata, egyéni fejlesztési tervek készítéséhez elengedhetetlen pedagógiai és pszichológiai feltételek ismerete és alkalmazása. Célcsoport: óvodapedagógusok, óvodavezetők, az óvodában dolgozó más tehetségfejlesztéssel foglalkozó szakemberek, iskolapszichológus
A továbbképzés óraszáma: 30 óra
A továbbképzés ideje: 2012. november 8–9–10. (csütörtök, péntek, szombat), 9.30–17.30
A továbbképzés helyszíne: Nemzetközi Üzleti Főiskola (IBS) 1021 Budapest, Tárogató út 2–4.
Fontos információ:
– Az állam által nem finanszírozott önrészt (20%) elengedjük
– A tanfolyam ára önrésszel csökkentve: 39 000 Ft/fő
Csoportos kedvezmények:
A tanfolyam ára 6 fő esetén (egy intézményből) önrésszel csökkentve 35 100 Ft/fő (10% kedvezménnyel)
A tanfolyam ára 12 fő esetén (egy intézményből) önrésszel csökkentve 31 200 Ft/fő (20% kedvezménnyel)
A tanfolyam ára 15 fő esetén (egy intézményből) önrésszel csökkentve 29 250 Ft/fő (25% kedvezménnyel)
Jelentkezési határidő: 2012. november 2.
A 2012. évi költségvetési törvényben szerepel a pedagógus-szakvizsga, továbbképzés, szakmai szolgáltatások igénybevételének normatív támogatása: 6300 Ft/fő. A támogatás a pedagógus-továbbképzésről, a pedagógus-szakvizsgáról, valamint a továbbképzésben részt vevők juttatásairól és kedvezményeiről szóló 277/1997. (XII. 22.) korm. rendelet előírásainak megfelelően használható fel. Az akkreditált program részvételi díja a pedagógus-továbbképzésre fordítható keretből elszámolható, valamint időtartama a 120 órás kötelező képzésbe 30 órában beszámítható. Erről tanúsítvány kerül kiállításra.
Kattintson ide a jelentkezéshez >>
Kategória: Fejlesztés, nevelés