Hogyan készítsünk vidám, ugráló Mikulást tobozból?
Vidám, ugráló Mikulás
Szükséges anyagok és eszközök
- sablonok
- toboz
- fa- vagy papírgolyó (2–2,5 cm)
- piros filc vagy bőr
- prémszerű anyag vagy sodort vatta, illetve gyapjú
- 2 db fekete és 1 db sárga gyöngyszem
- kalapgumi
- piros filctoll
- kevés fehér fonál
- ragasztó
- tű és cérna
A munka menete
A toboz csúcsára próbáljuk rá a papírgolyót. Ha lehet, hagyjuk meg a toboz középső ágát, melyre rá tudjuk húzni és ragasztani a golyót, de ha nem megy, vagy torz, sérült a közepe, akkor inkább törjük le, és az így keletkező mélyedésbe ragasszuk bele a fejnek szánt golyót.
Amíg megköt a ragasztó, előkészítjük a textilféléket: a vatta-, illetve gyapjújellegű anyagokból kivágjuk és megsodorjuk a fehér részeket: a szakállat, a toboz alján körbefutó szélt, illetve tehetünk a Mikulás sapkájára is fehér díszítést. Ha van fehér fonalunk, akkor abból, ha nincs, akkor a fent felsorolt anyagokból készítjük el a hajat, ezt a golyóra ragasztjuk.
Míg kötnek az újabb ragasztások, sablon alapján kirajzolják és kivágják a gyerekek a Télapó sapkáját. Ez jelen esetben csúcsos. A sapkát kúp formájúra hajtjuk vagy ragasztják, vagy néhány öltéssel varrják a gyerekek.
Ilyenkor érdemes előkészíteni a befűzött tűt-cérnát. A cérna végére jókora csomót tegyünk, mert a csomózás egy külön foglalkozás anyaga lehet, ne most tanítgassuk az érdeklődő ifjaknak.
A sapka elkészülte után már „megmutatja magát” a Mikulás: elhelyezzük a fejen megkötött, megragadt hajon a piros sapkát, ehhez képest szépen elrendezzük a szemeket, orrot és szakállt.
Az utolsó előtti mozzanat a kalapgumi felerősítése. Ezt zsákvarró tűvel átöltjük a sapka csúcsán. Utoljára egy kis fehér pamuttal elrejtjük a kalapgumi csomóját a sapkán, egy pötty ragasztóval és a fehér bojttal. Ha akarjuk, piros filctollal, esetleg puha ceruzával mosolygó szájat és piros orcát is rajzolhatunk a Mikulásnak.
(Forrás: Óvónők kincsestára)
[product id=”348″]